EN
روابط عمومی

روابط عمومی هنر بر قراری ارتباط در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مخاطبان و همچنین زمینه سازی برای دریافت انتظارات و خواسته های مخاطبان برای حرکت در مسیر آن است . به عبارت دیگر روابط عمومی هنر مردم داری است . روابط عمومی  تمامی تلاش خود را معطوف تنظیم روابط سازمان و مردم می کند، هوشمندانه سعی می نماید اهداف و برنامه ی سازمان با اتکاء به اصول اخلاقی و رسالت حرفه ای در قالب کار برنامه ای در جهت تحقق و حفظ منافع سازمان و مردم بکار بندد. وظایف روابط عمومی بر قراری ارتباط صحیح و منطقی و اصولی با مخاطبان و همچنین اطلاع رسانی شفاف و روشن و دریافت انتظارات و خواسته های مخاطبان با بکارگیری روش و فنون مختلف می باشد و در این راستا اداره روابط عمومی، عهده دار ایجاد، تسهیل و توسعه تعامل سازنده بین کارکنان ، مدیران، استادان ، دانشجویان ، و مخاطبان بیرونی دانشگاه بوده و تلاش دارد ضمن ایجاد اعتماد، همگرایی و جلب مشارکت آنان، نقش موثری در توسعه و ارتقای جایگاه آن ایفا نماید.

 
این واحد با ایجاد و تقویت ارتباطات درون سازمانی و ارتباطات مردمی و اطلاع رسانی و اطلاع جویی شفاف در جهت تامین نیازهای افکار عمومی و مدیران آن گام برداشته و با توجه به ویژگی های منحصر بفرد دانشگاه ارشاد دماوند ، نظیر پیشینه ، خودباوری ، پشتکار و روحیه جستجوگری و حساس به مسائل اجتماعی با تکیه بر انباشت اطلاعات و تجارب نهفته و توانمندی کارکنان خود به عنوان سرمایه ارزشمند و بنیادین و با بهره گیری از ابزارها و فنون ارتباطی نوین ، تلاش دارد خدمات خود را به جامعه علمی و رسانه های ارتباط جمعی ارائه نماید.

 

تاریخچه روابط عمومی در جهان 
بررسی تاریخچه روابط عمومی نشان می دهد که روابط عمومی قدیمی ترین شکل ارتباطات اجتماعی به حساب می آید. در زمان امپراطوری باستان قدیم، سیاست مداران افرادی را مامور می کردند تا از آنچه که در شهر می گذرد، برای آن ها خبر بیاورد. آن ها با حضور در میان مردم و گوش دادن به سخنان آن ها، مشکلات را کشف کرده و برای بر طرف کردن آن برنامه ریزی می کردند و نتیجه اقدامات خود را با مردم در میان می گذاشتند. در نهایت تاثیر اقدامات را بر افکار عمومی مردم ارزیابی می کردند.
به مرور زمان، مجموعه این مراحل (از رصد تا ارزیابی) به یک استراتژی برای رسیدن به جایگاه در میان مردم تبدیل شد.با این که ریشه های روابط عمومی در گذشته دور بسیار کار آمد بوده.
اما می توان گفت که روابط عمومی امروزی از سال های ۱۹۰۰به بعد در آمریکا شروع شد.
در سال ۱۹۰۶ اداره راه آهن ایالت پنسیلوانیای آمریکا، سمت کارشناس روابط عمومی را به جایگاهی شغلی سازمان اضافه کرد.

 

تاریخچه روابط عمومی در ایران 
اولین روابط عمومی در سال ۱۳۲۷ شمسی از طرف شرکت نفت ایران و انگلیس در ایران به وجود آمد که مرکز مهم ترین تشکیلات و فعالیت های آن در آبادان بود. نخستین همایش های روابط عمومی در سال ۱۳۴۳و ۱۳۴۴ در آبادان و در کرمانشاه برگزار شد. پس از تشکیل واحدهای روابط عمومی در ایران، نیاز به آموزش مسئولان روابط عمومی و کارمندان این واحدها احساس شد؛ در نتیجه کلاس های آموزشی برای کارمندان اطلاعات و جهانگردی سابق برگزار شد. در سال ۱۳۴۵ مطالعاتی درباره تشکیل دانشکده روابط عمومی صورت گرفت و در سال ۱۳۴۶ منجر به تشکیل موسسه عالی مطبوعات و روابط عمومی شد. پس از انقلاب اسلامی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، رشته روابط عمومی در مقطع کارشناسی به رشته علوم اجتماعی با گرایش علوم ارتباطات تغییر پیدا کرد.

 

اهمیت و ضرورت نقش روابط عمومی در یک سازمان 

یکی از عوامل مهمی که در پیشبرد اهداف و سرنوشت سازمان اهمیت دارد، کیفیت رابط آن سازمان با گروه مخاطب هدف و افکار عمومی جامعه است. اگر سازمان ها را مانند ماشینی تصور کنیم، روابط عمومی فرمان این ماشین است که در دست مدیران سازمان برای هدایت و راهبری آن قرار دارد. این ماشین یک راننده کار کشته و توانمند می خواهد که بداند چگونه باکمک فرمان روابط عمومی سازمان را در مسیر اهدافش هدایت کند. ارتباط با جامعه و مخاطبان با کمک روابط عمومی مثبت باعث می شود تا سازمان در دستیابی به اهداف خود موفق تر باشد.

 


یک حرف صادقانه یعنی روایت عشق
آغاز بی ریایی یعنی نهایت عشق 
ما در مسیر نوریم، شفاف مثل شیشه 
همپای قرن سرعت، در لحظه تا همیشه 
با این شتاب، دنیا ،دنیای انزوا نیست 
تا فتح لحظه، راهی جز ارتباط نیست

 

 

مسئول روابط عمومی: محمد رضوانیان

داخلی: 132

ایمیل: 

pr.ershad@e-damavandihe.ac.ir

mohammad.razavi.1349@gmail.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گاهنامه دماوند 

(بر روی عکس کلیک کنید)

***

برگزاری مدرسه تابستانه در موسسه ارشاد

ارتباط با ما

  دفتر مركزی: واحد تهران

آدرس : تهران . خیابان انقلاب . ابتدای خیابان وصال شیرازی . خیابان شهید رضا نایبی . پلاک 21

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ارشاد دماوند

شماره تماس : 7-66483602-021

شماره فکس : 66483608-021

کد پستی : 1416834311

ایمیل دانشگاه: info@e-damavandihe.ac.ir

***

واحد پسران: دماوند - گیلاوند- روبروی پلیس راه ابتدای شهرک گاز جنب پمپ گاز خیابان شهید تندگویان

کد پستی:3971911113

تلفن :9-76332404

فکس : 76332410

رویدادها

گزارش تصویری از کنفرانس ملی توسعه و آینده نگری در صنایع با رویکرد فرایندهای داخلی

******

اختتامیه اولین رقابت ملی نقد قانون برگزار شد. به گزارش امور ارتباطات و رسانه اندیشکده نظام مسائل حکمرانی کشور اولین رقابت ملی نقد قانون که صبح پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در تهران برگزار گردید به کار خود خاتمه داد. در اولین رقابت ملی نقد قانون ، خانه اندیشه ورزان ایران ، دانشگاه ارشاد دماوند ، معاونت قانون اساسی ریاست جمهوری، خانه ملی قانون اساسی. دفتر خدمات عمومی وزارت صمت، مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری، موسسه مشاهیر و رصدخانه حکمرانی ایران مشارکت معنوی داشته اند. محمود نظرنیا رئیس اندیشکده نظام مسائل حکمرانی کشور در این رقابت ملی که با حضور مدیران اجرایی، نخبگان، اساتید و دانشجویان در خانه اندیشه ورزان ایران برگزار گردید، ضمن قدردانی از مشارکت کنندگان و حامیان این رویداد ، از دکتر لاهوتی ( ریاست  دانشگاه ارشاد دماوند) ،آقای محمدرضوانیان (مسئول روابط عمومی دانشگاه ارشاد دماوند)و نمایندگان تیم ارشاد( آقایان: سامان یوسفی ،فرید خان محمدزاده وامین سعادتی)به طور ویژه ای تشکرنمودند. درپایان پس از اهدای جوایز و رونمایی از جلد کتاب نقد ملی قانون و اعلام تیمهای برتر ، از عوامل برگزاری این رویدادوداوران تقدیر گردید.

****

اولین دوره المپیاد ورزشی بدمینتون، روز سه شنبه مورخ ۲۱ آذر ۱۴۰۲، توسط دانشگاه غیرانتفاعی ارشاد دماوند،در سالن ورزشی فروهر برگزار گردید. 
در این دوره مسابقات تعداد ۱۴۰ نفر از دانشجویان دختر این دانشگاه از رشته های مختلف شرکت نمودند.
مسابقات با انجام قرعه کشی توسط داوران به صورت تک حذفی برگزار شد. نفرات برتر در این سری مسابقات که درمرحله مقدماتی انجام گرفت در مسابقات مرحله نهایی شرکت خواهند کرد.
دور نهایی مسابقات به زودی در دانشگاه ارشاد واحد دماوند برگزار می گردد.

داوران مسابقات خانمها: ارحمی، قاسمی، مافی نژاد

***

مراسم روز دانشجو 

با حضور سرپرست ، معاونین، مدیران و دانشجویان موسسه

جلسات توجیهی نودانشجویان تمامی رشته ها  - از تاریخ 1402/8/14 لغایت 1402/8/30 

با سخنرانی آقای دکتر لاهوتی(سرپرست موسسه) ، سرکار خانم موسوی ( معاون فرهنگی) ، مدیران گروه مربوطه و کارشناسان آموزش

 

***

مراسم تقدیر از خانم ساناز نجفی جوزانی دانشجوی رشته مهندسی انرژی

به دلیل کسب مدال برنز مسابقات بین المللی مخترعین در سوئیس

" واحد فرهنگی دانشجویی "

***

برگزاری دومین ژورنال کلاب دانشکده علوم انسانی (گروه زبان انگلیسی)

روز پنج شنبه 1402/8/11

دفتر مركزي: واحد تهران

آدرس : تهران . خیابان انقلاب . ابتدای خیابان وصال شیرازی . خیابان شهید رضا نایبی . پلاک 21

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ارشاد دماوند

  • شماره تماس : 7-66483602-021
  • شماره فکس : 66483608-021
  • کد پستی : 1416834311
  • ایمیل دانشگاه: info-er@e-damavandihe.ac.ir

طراحی سایت پافکو