EN
گروه مدیریت

درباره ​​​​گروه مدیریت

قدیمی ترین گروه آموزشی دانشگاه است که از بدو تاسیس دانشگاه در سال 1375 فعالیت خود را آغاز نموده است. این گروه مشتمل بر دوره های کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد می باشد. کاركردهاي گوناگون رشته مديريت اعم از، سازماني، اجرايي، رفتاري باعث گرديده اين رشته يكي از رشته هاي مورد توجه باشد و دانشگاه هاي پيشرفته دنيا تلاش مي نمايند بااستعدادترين افراد در اين رشته جذب گردند. رشته مديريت يك علم نيست، بلكه علمي است كه با بيشتر علوم در ارتباط است و اختصاص به يك مخاطب ندارد، بلكه همه جامعه و جوامع مورد مخاطب آن است.

رشته ها و مقاطع تحصیلی گروه مدیریت

در حال حاضر گروه مدیریت در سطح کارشناسی دارای رشته های مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی و مدیریت کسب و کار، در سطح کارشناسی ناپیوسته دارای رشته های مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی، در سطح کارشناسی ارشد دارای رشته های مدیریت بازرگانی سه گرایش  (استراتژیک - بازرگانی بین الملل - بازاریابی) و مدیریت صنعتی سه گرایش (تولید -تحقیق در عملیات و مدیریت پروژه) مشغول به فعالیت می باشد. 10 نفر عضو هیات علمی تمام وقت مسئولیت آموزش و پژوهش این دانشکده را بر عهده دارند. دانشجویان این دوره ها تماماً از طریق آزمون سراسری پذیرفته میشوند ومدرک معتبر وزارت علوم را دریافت خواهند کرد.  گروه مدیریت مقدم همه علاقه مندان و پذیرفته شدگان را از طریق آزمون سراسری و سازمان سنجش آموزش کشور گرامی می دارد.

مقطع تحصیلیرشته و گرایش
کارشناسی ارشدمدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک
کارشناسی ارشدمدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین المللی
کارشناسی ارشدمدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی
کارشناسی ارشدمدیریت صنعتی گرایش پروژه
کارشناسی ارشدمدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات
کارشناسی ارشدمدیریت صنعتی گرایش مدیریت تولید
کارشناسی ارشدمدیریت دولتی گرایش طراحی سازمان های دولتی
کارشناسیمدیریت بازرگانی
کارشناسیمدیریت صنعتی
کارشناسیمدیریت کسب و کار
کارشناسیمدیریت دولتی
کارشناسی ناپیوستهمدیریت بازرگانی
کارشناسی ناپیوستهمدیریت صنعتی

رشته مدیریت بازرگانی

مديريت بازرگاني به منظور تربيت افرادي كه توانايي اداره و بهبود امور بنگاه‌هاي بخش خصوصي را داشته باشند، به وجود آمده است. دانشجويان اين رشته بايد در حوزه‌هاي مديريت استراتژيك، بازاريابي، بهره وري و اقتصاد كه پيش‌نياز مديريت موثر بنگاه‌هاي خصوصي است دانش و توانايي كافي داشته باشند. اين رشته در سال‌هاي اخير از سطح اقبال بالايي در بين داوطلبان ورودي به دانشگاه‌ها برخوردار بوده است.فارغ التحصيلان اين رشته مي توانند در بنگاه‌هاي بخش خصوصي در زمينه‌هاي بازاريابي، فروش،برنامه ريزي و هم چنين فعاليت‌هاي مشاوران مشغول به كار شوند.

رشته مدیریت صنعتی

حضور یک کارشناس مدیریت صنعتی که مسئوليت نيروي انساني را برعهده بگيرد، در هر واحد صنعتي ضروري است تا وي بتواند با استفاده از دانش خويش، مشاركت، مهارت و انگيزه نيروي انساني واحد صنعتي مورد نظر را افزايش دهد. يكي از علل عدم موفقيت صنايع ما اين است كه اكثر مسئولين واحدهاي صنعتي، فارغ التحصيل مديريت صنعتي نيستند. مديريت صنعتي داراي سه بعد اصلي فني و تكنيكي، بعد مالي و بعد رفتاري و اجتماعي مي‌باشد. در رشته مهندسی صنایع دانشجویان بیشتر به مطالعه بعد فنی و تکنیکی صنایع می‌پردازند اما رشته مدیریت صنعتی به دو بعد مالی و رفتاری صنایع تاکید بیشتری دارد.

رشته مدیریت کسب و کار

هدف از این رشته تربیت کارآفرینان برای راه‌اندازی و مدیریت کسب وکار کوچک، ارائه مشاوره و انجام خدمات تخصصی به کارآفرینان و تدریس مهارت‌های کارآفرینی در موسسات مشاوره و آموزش کارآفرینی است. عارضه یابی و ارائه راهی برای حل آن به مدیران و مالکان کسب و کارهای کوچک از دیگر وظایفی است که از فارغ­ التحصیلان این بخش انتظار می­ رود. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می­ کنند دانش لازم را برای راه اندازی کسب‌وکار پیدا می­کنند و با گذارندن واحد کارآموزی مهارت لازم را در محیط واقعی کسب می‌کنند. این گرایش بخصوص به افرادی که روحیه کارآفرینی و خوداشتغالی دارند توصیه می­ شود.

رشته مدیریت دولتی

رشته مدیریت دولتی یکی از رشته های مدیریت می باشد که بیشتر به امور دولتی و سیاسی سازمان ها می پردازد. دانش آموختگان این رشته باید از تمامی قوانین مربوط به سازمان های اداری و به خصوص سازمان های دولتی اطلاع داشته باشند تا پس از قبولی در سازمان های دولتی از طریق آزمون های استخدامی مشغول به کار شوند. هدف از این رشته عبارت است از: آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها، اداره ها و شرکتهای دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاربرد روشهای علمی در مدیریت. در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه های نوین مدیریت دولتی قادر خواهند شد تا به منزله پزوهشگر به مطالعه پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت امیز سازمان ها کمک نمایند. فارغ التحصیلان می توانند مشاغلی از قبیل کارشناس اداری، امور کارکنان، تشکیلات و روش ها، تحول اداری ، طبقه بندی مشاغل، حقوق و دستمزد، برنامه ریزی پرسنلی ، ارزیابی عملکرد و نظایر آن و قبول مسئولیت در سمت مدیران سطوح میانی و سرپرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و شهرداریها را عهده دار شوند.

بازار کار حرفه‌ای دانش آموختگان رشته مدیریت

رشته مدیریت دارای بازار کار متنوعی است. این رشته، همواره در آمار اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاه ارشاد دماوند بيشترين آمار اشتغال را به خود اختصاص داده است. نظر به توانايي هاي فارغ التحصيلان رشته، آنان در جذب به سازمان هاي مختلف، موفق بوده اند. فارغ التحصیلان گروه مدیریت در بازار های گوناگون کار از جمله بازاریابي، زمينه هاي مالي و بازار هاي سرمايه، زمينه هاي مختلف مديريت فناوري اطلاعات، و اجرایی مشغول به کار شده اند، و نیز وارد مدارج  بالاتر تحصیلی گردیده اند.

توانمندی‌های پژوهشی و آموزشی

اعضای هیئت‌علمی این گروه در ارائه خدمات پژوهشی و دوره‌های آموزشی در زمینه‌های زیر از توانمندی‌های ويژه‌اي برخوردار مي‌باشند:

 بازاریابی - بازاریابی بین اللملل - کسب و کار الکترونیک - رفتار مصرف کننده - مدیریت برند - مدیریت اسلامی - مدیریت دانش - سیستم های اطلاعاتی مدیریت داده کاوی - سیستم های اطلاعاتی منابع انسانی - رفتار شهروندی سازمانی - حاکمیت شرکتی - شبکه های اجتماعی - رفتار سازمانی - مدیریت منابع انسانی - مدیریت استراتژیک - ارائه دیدگاه های جدید در مدیریت

مدیریت ها و معاونت گروه

مدیر گروه " مدیریت بازرگانی . صنعتی . کسب و کار. دولتی"

 دکتر زهره جمشیدی
مدرک: دکترای علوم اقتصادی
درجه علمی: استاديار 
داخلی: 162
ایمیل: 

z.jamshidi@e-damavandihe.ac.ir

معاون گروه " مدیریت بازرگانی . صنعتی . کسب و کار. دولتی"

شراره میرچی
مدرک: دانشجوی دکترای مدیریت کارآفرینی گرایش سازمانی
درجه علمی: مربی
داخلی: 162
ایمیل:

 mirchi@e-damavandihe.ac.ir

ارتباط با گروه مدیریت

کانال گروه مدیریت در تلگرام: ed_management

آیدی ارتباط با معاون گروه مدیریت: ershadmanagement@

دفتر مركزي: واحد تهران

آدرس : تهران . خیابان انقلاب . ابتدای خیابان وصال شیرازی . خیابان شهید رضا نایبی . پلاک 21

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ارشاد دماوند

  • شماره تماس : 7-66483602-021
  • شماره فکس : 66483608-021
  • کد پستی : 1416834311
  • ایمیل دانشگاه: info-er@e-damavandihe.ac.ir

طراحی سایت پافکو