EN
درباره گروه حسابداری و مالی

 ​​​​گروه حسابداری

از قدیمی ترین گروه های آموزشی دانشگاه است که از بدو تاسیس دانشگاه در سال 1375 فعالیت خود را آغاز نموده است. این گروه مشتمل بر دوره های کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد می باشد. 

 رشته ها و مقاطع تحصیلی گروه حسابداری و مدیریت مالی

در حال حاضر گروه حسابداری و مالی در سطح کارشناسی دارای رشته های حسابداری و مدیریت مالی، در سطح کارشناسی ناپیوسته دارای رشته های حسابداری و مدیریت بیمه، در سطح کارشناسی ارشد دارای رشته های حسابداری، مدیریت مالی و مهندسی مالی ومدیریت ریسک  مشغول به فعالیت می باشد. 5 نفر عضو هیات علمی تمام وقت مسئولیت آموزش و پژوهش این دانشکده را بر عهده دارند. دانشجویان این دوره ها تماماً از طریق آزمون سراسری پذیرفته میشوند ومدرک معتبر وزارت علوم را دریافت خواهند کرد. گروه حسابداری و مالی مقدم همه علاقه مندان و پذیرفته شدگان را از طریق آزمون سراسری و سازمان سنجش آموزش کشور گرامی می دارد.

مقطع تحصیلیرشته و گرایش
کارشناسی ارشدحسابداری
کارشناسی ارشدمدیریت مالی
کارشناسی ارشدمهندسی مالی و مدیریت ریسک
کارشناسی ارشدحسابرسی
کارشناسی ارشدحسابداری مدیریت
کارشناسیحسابداری
کارشناسیمدیریت مالی
کارشناسی ناپیوستهحسابداری
کارشناسی ناپیوستهمدیریت بیمه

رشته حسابداری

 حسابداری در جهان نزدیک به ۶۰۰۰ سال قدمت دارد و تاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد. پیشینه حسابداری در ایران نیز به نخستین تمدنهایی بر می گردد که دراین سرزمین پا گرفت، و مدارک حسابداری بدست آمده با ۲۵ قرن قدمت، گواه بر پیشرفت این دانش در ایران باستان است. در طول تاریخ، روشهای حسابداری متوع و متعددی برای اداره امورحکومتی و انجام دادن فعالیتهای اقتصادی ابداع شد، که در پاسخ به نیازهای زمان، سیر تحولی و تکاملی داشته است. حسابداری با تمدن همزاد است و به اندازه تمدن بشری قدمت دارد. مهمترین کارکرد حسابداری فراهم کردن گزارش‌هاي مالي مورد نياز به منظور تسهيل انجام تصميم‌گيري‌هاي اقتصادي است و به دليل اهميت آن در محيط اقتصادي کنوني، امروزه به عنوان يکي از رشته‌های مطرح دانشگاهی در دانشگاه‌‌های سراسر دنیا تدریس می شود و هر ساله دانشجویان بسياري را به خود جذب مي نمايد.

رشته مدیریت مالی

رشته مدیریت مالی در ایران تا قبل از سال 1381به عنوان یکی از گرایشهای مدیریت بازرگانی محسوب می شد ولی به لحاظ اهمیت جریانهای مالی سازمانها و تاثیر این جریانها برروی موفقیت و سود آوری سازمانها و مباحث جدید سرمایه گذاری و غیره از سال 1381 به صورت یکی از رشته های مدیریت درآمد. هرگاه سخن از مدیریت مالی به میان می آید، عموماً یکی از شاخه های رشته مدیریت تلقی و از آن بعنوان یکی از ابزارهای مدیریت سازمانها یاد می شود. البته این برداشت، برداشت صد در صد اشتباهی نیست، امّا دامنه مدیریت مالی در دنیای پیشرفته امروز در عرصه های مختلف اقتصادی بگونه ای است که حيطه وسیعی از علوم شامل مدیریت منابع و مصارف، سرمايه گذاري، بودجه بندي سرمايه اي، ریسک، بیمه، بانکداری، بازارها، نهادها، نظامهای مالی و … را در بر می گیرد.

رشته مهندسی مالی و مدیریت ریسک

مهندسی مالی عبارتست از طراحی، توسعه و نوآوری در ابزار و سیستم های مالی و ارائه راه حل های خلاق برای حل مشکلات و مسایل مالی و کاهش ریسک در جهت افزایش ارزش شرکت ها. راه اندازی رشته مهندسی مالی اهداف زیر را دنبال می کند: استفاده از فن آوری محاسباتی و اطلاعاتی پیشرفته در بازارهای مالی و تحلیل سرمایه گذاری، به کارگیری فنون مهندسی مالی در بانک های تجاری و سرمایه گذاری، موسسات کارگزاری، شرکت های بیمه و واحدهای خزانه داری، تحلیل مالی موسسات صنعتی و بازرگانی، استفاده از ابزارهای کاهش ریسک یا مدیریت ریسک، این اهداف با فراگیری فنون مهندسی مالی در زمینه طراحی ابزارهای مالی جدید(مهندسی اوراق بهادار)، مدیریت و مهندسی نقدینگی و مدیریت ترازنامه توسط مهندسان مالی محقق می گردد.

 بازار کار حرفه‌ای دانش آموختگان رشته حسابداری و مالی

بسياري از فارغ التحصيلان دوره هاي كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته حسابداري اين دانشگاه در مشاغل مهم دولتي و خصوصي مشغول فعاليت هستند و كارنامه اي درخشان از خدمات مرتبط با توانايي هاي اساسي اين رشته را به كشور ارائه كرده اند. امروزه دانش آموختگان رشته حسابداری و  مالی وارد عرصه های مختلف مالی، امور حسابداری، حسابرسي، بازار سرمايه، مالياتي، بانکداري، مشاوره مالي و سيستم هاي اطلاعاتي، مي شوند. نقش های اساسی و پست های کلیدی را عهده دار هستند

توانمندی‌های پژوهشی و آموزشی

اساتيد این گروه در ارائه خدمات پژوهشی و دوره‌های آموزشی در زمینه‌های زیر از توانمندی‌های ويژه‌اي برخوردار مي‌باشند: حسابداری مدیریت (ارزیابی متوازن (BSC)، بودجه بندی قابل انعطاف، مدیریت هزینه استراتژیک، حسابداری مالی، حسابرسی، استانداردهای حسابداری و صورت های مالی نمونه صنایع مختلف، تجزیه و تحلیل صورت های مالی، بازار سرمایه (از جمله ارزیابی سهام شرکت ها، طراحی ابزارهای مالي جديد و گزارشگري مالي آن‌ ها)، راهبری شرکتی، کنترل های داخلی و حسابرسی داخلي، استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS)، زبان گزاشگری مالی گسترش پذیر (XBRL)، تهیه بانک اطلاعاتی ریسک و بازده برای بورس اوراق بهادار تهران، برگزاری دوره‌های مدیریت ریسک و ترازنامه براي بانک‌هاي کشور

مدیریت و معاونت گروه

مدیر گروه "حسابداری و حسابرسی"

دکتر ایرج نوروش
مدرک: دکترای حسابداری
درجه علمی: استاد
داخلی: 161
ایمیل: irajnoravesh@yahoo.com


مدیر گروه "مدیریت مالی و مهندسی مالی"

دکتر ولی نادی قمی
مدرک: دکترای مدیریت مالی
درجه علمی: استادیار
داخلی: 161

ایمیل:

 v.nadi@e-damavandihe.ac.ir


معاون گروه " حسابداری و مالی"

دکتر مهناز مرشدزاده 
مدرک: دکتری 
درجه علمی: استادیار
داخلی: 161
ایمیل:

m.morshedzade@e-damavandihe.ac.ir

دفتر مركزي: واحد تهران

آدرس : تهران . خیابان انقلاب . ابتدای خیابان وصال شیرازی . خیابان شهید رضا نایبی . پلاک 21

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ارشاد دماوند

  • شماره تماس : 7-66483602-021
  • شماره فکس : 66483608-021
  • کد پستی : 1416834311
  • ایمیل دانشگاه: info-er@e-damavandihe.ac.ir

طراحی سایت پافکو